Yeni Şafak’a konuştu Gözaltına alındı

El Fetih Hareketi’nin Cenin’deki sekreteri ve direniş lideri Atta Abu Armelah, Yeni Şafak’a konuştu. “Fetih, Hamas ve İslami Cihad’ın sahada farkı yok. Batı Şeria’daki herkesi direnişe davet ediyorum” dedi. Yeni Şafak’ın sorularını yanıtladıktan birkaç saat sonra işgalci İsrail güçleri 57 yaşındaki Armelah’ın evine baskın düzenlendi. Yaralı bir şekilde oğluyla birlikte gözaltına alınan El Fetih üyesinin akıbeti bilinmiyor.

İŞGALE KARŞI BİRİZ

İsrail Batı Şeria’daki saldırılarını yoğunlaştırırken Cenin’deki mülteci kampında da direnişle karşılaşıyor. Direnişin başındaki isim olan Atta Abu Armelah, mücadeleleri hakkında bilgi verdi: Bizde Avrupalıların, hükümetlerin tüm savaş ilanlarına rağmen sahip olmadığı iki şey var. Bunlardan biri kararlılığımız ve Allah’a olan inancımız. Bu iki şeyin bize zaferi getireceğine inanıyoruz. Şu an 3’üncü dünya savaşını yaşıyoruz. 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye saldırırken diğer taraftan da bize saldırıyorlar. İsrail’in sadece Hamas’a değil tüm Filistin halkına karşı savaşı ilan ettiğine inanıyoruz” diye anlatan Armelah, “Ve uzun zamandan beri bu an için hazırlanıyoruz. Hamas, El Fetih ya da İslami Cihad fark etmiyor. Bütün Filistinli gruplar işgale karşı birdir” dedi.

TÜRK HALKIYLA KARDEŞİZ

Türkiye’den gelen destekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Abu Atta Armilah, “Türk halkıyla biz kardeşiz. Osmanlı’nın son zamanlarında bizi bölen İngilizlerdi. Osmanlılar zamanında bir aile gibi haysiyet ve zenginlik içinde yaşıyorduk. Bu yüzden sevgimiz ve saygımız hiç azalmadı. Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saygılarımızı sunuyoruz. Türkiye ve İsrail arasındaki anlaşmaların önceki hükümetler döneminde yapıldığını biliyoruz ve bir gün sona ereceğini umut ediyoruz” diye konuştu.

BATI ŞERİA’DA GREV DALGASI

Öte yandan İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının üzerine Filistinlilerin yaşadığı yerlerde eylemler devam ediyor. Batı Şeria’nın her yerinde Gazze ve Filistin’deki saldırılar nedeniyle grevler yapılıyor. Saldırıların her geçen gün artmasıyla birlikte esnaf dükkanlarını kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x